NÁŠUP JE NĚCO NAVÍC

Jsou to akce věnované jídlu a všem, kteří ho mají rádi a chtějí experimentovat – ať jsou to hosté, čeští i zahraniční kuchaři nebo týmy restaurací. Konají se po celý rok a díky jejich rozmanitosti si vybere opravdu každý.

KULINÁŘ PRO NEJVĚRNĚJŠÍ HOSTY

Pod Nášup patří i Kulinář určený členům věrnostního programu Ambiente, kteří se projedli až do kulinářského klubu. Cílem je představit talentované kuchaře a dát jim možnost sestavit vlastní menu. To pak posoudí ti nejlepší food kritici – věrní hosté.

Chcete se stát členem kulinářského klubu?

Více informací najdete na moje.ambi.cz.

nasup@ambi.cz
Za Nášupem stojí lidé z Ambiente.

Vzpomínáme

Kulinář Martina Štangla

Martin Štangl

Obiloviny se dají využít i zajímavěji než na pečení chleba a vaření piva.

Siven marinovaný v ječmenu, celer pečený v chlebu se smaženým žloutkem nebo třeba jehněčí s fermentovanou pšenicí a černou cibulí. Šestichodovou večeři plnou obilovin naservíroval šéfkuchař Martin Štangl hostům během dalšího letošního Kulináře. Jaké chutě zažili hosté Esky?

„Každý chod obsahuje aspoň jednu obilovinu v různých úpravách. Jako první se bude podávat siven alsaský marinovaný v ječmenu podobným způsobem, jakým se dřív uchovávaly ryby na sushi v rýži. Kousky ryby leží tři dny ve směsi uvařených ječných krup, soli a vody, tím pádem se rozběhne mléčné kvašení a pozmění chuť i pevnou strukturu masa. Jemná filátka doprovodí esence ze silného vývaru z Pražské šunky a rybího garumu, strouhaný křen a potočnice,“ popisoval šéfkuchař.

Siven marinovaný v ječmeni, esence z Pražské šunky, křen, potočnice

Pečený topinambur, karamelizovaný jogurt, pufovaný amarant, káva

Koji pšenice s kvašeným máslem, botarga ze pstruha, kalec

Pečený celer v chlebu, houbové garum, smažený žloutek, zrající sýr

Jehněčí z Bílých Karpat, červená pšenice s medvědím česnekem, černá cibule

Mléčný kamut, kompot z kombuchy, chleba 33, vanilka

Vzpomínáme

Fat Thursday

Vzpomínáme

Kulinář Vin de Marie

Vzpomínáme

Fat Thursday